Merr flakë piramida e Enver Hoxhës në Tiranë

Piramida e Enver Hoxhës është përfshirë nga flakët e një zjarri mbrëmjen e sotme.

Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 18:15, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku ka rënë zjarr në ambientet e Piramidës.

Paraprakisht raportohet se ka vetëm dëme materiale.

LEXO EDHE  Vrasja e efektivit të FNSH/ I ati: Shkoi të merrte një mik në Rinas, kishte presione

Sherbimet e zjarrfikseve ndodhen në vendngjarje dhe bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë vijojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.