Video/ Gafa e portierit të Ukrainës bëhet virale në rrjet

Në miqësoren mes Polonisë dhe Ukrainës, është regjistruar një gafë e pafalshme, ku protagonist është bërë portieri i kombëtares së Shevçenkos.

Në minutën e 40’, portieri i Ukrainës, Andrij Lunin bën një dalje që nuk e kishte menduar mirë.

Megjithëse ia del të mbërrijë te topi, portieri i Realit të Madridit, bën një gafë, duke e goditur topin shumë keq dhe duke e dorëzuar kështu atë te Zielinski, i cili nuk u mendua dy herë, pro ia dha sulmuesit Piontek, i cili më një gjuajtje nga jashtë e dërgon topin në rrjetë, për të shënuar kështu golin e parë të mbrëmjes.

LEXO EDHE  UEFA zbarkon në Tiranë pas tritolit në banesën e Dukës: E papranueshme ndërhyrja e jashtme në futboll