Covid 19 rikthen makthin në Itali/ 445 viktima dhe 34505 të infektuar në 24 orët e fundit

Rritet frikshëm numri i të prekurve nga Covid-19 dhe thellohet bilanci i viktimave në Itali.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv 34505 persona dhe kanë gjetur vdekjen 445 pacietë.

LEXO EDHE  Akuzohet për falsifikim e firmave në kontratën e kredisë, nën hetim noterja në Tiranë

Tamponë të bëra janë 219.884 tamponi, +8.053 së e mërkura).