Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Ishujt Dodecanese në afërsi të Turqisë janë goditur rreth orës 16:20, nga një tërmet.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmiologjisë, lëkundjet kanë qenë të një magnitude 5.2 të shkallës rihter.

Sakaq, numri i viktimave nga tërmeti 6.6 ballë që goditi më herët Turqinë, ka shkuar në 6, mes tyre edhe dy të mitur.

LEXO EDHE  A do ta bëj vaksinën Bill Gates? Përgjigjet miliarderi dhe bën parashikimin e zymtë për 5 muajt e ardhshëm

Vijojnë ende kërkimet nën rrënojat e ndërtesave.