Meta: Populli do tregojë që nuk është si thotë Rama, ‘që nuk i ngrefet’!

Presidenti Ilir Meta përsëriti disa herë gjatë emisionit “Zonë e Lirë” se “populli do të ngrihet”, teksa renditi zullumet, sipas tij, të kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij.

Meta tha qytetarë i kërkojnë që të shpërndajë parlamentin. “Janë dhjetë fishuar populli i 2 marsit”, deklaroi Meta, duke kujtuar protestën e thirrur nga ai disa muaj më parë.

LEXO EDHE  Mijëra pa shtëpi, Veliaj qindra milionë lekë shpërblim për vartësit: Punuat mirë pas tërmetit

I pyetur se kur do të ndodhë një tjetër “2 Mars”, Meta u përgjigj “në kohën e duhur”.

Populli, shtoi Meta, “do tregojë që nuk është populll që si ngrefet, si thotë ky (Rama)”.