Masat anti-Covid/ Basha: Komiteti i ekspertëve fasadë e Edi Ramës

Kreu i opozitës Lulzim Basha gjatë një takimi me gazetarët ka komentuar edhe masat e propozuara nga Komiteti i Ekspertëve, për shtyrjen e hapjes së Universiteteve dhe mbylljen pas orës 22:00 të lokaleve në zonën e ish-bllokut.

Basha tha se ky grup ekspertësh thjeshtë po mbulon dështimin e Edi Ramës përballë pandemisë.

Ai grup po vepron si fasadë për dështimin e Edi Ramës. Rama ka dështuar qëllimisht em koronavirusin, pasi paratë për shëndetësinë ai i ka harxhuar për mafien e plehrave. E gjithë përgjegjësia ëhstë e tij, ai nuk mund të fshihet pas një grupi ekspertësh. Ekspertët e vërtetë kanë kërkuarr rritjen e testimeve, rimmbursimin e paketës së ilacceve, të tjerët janë një fasadë’, tha Basha.

LEXO EDHE  “Ka përdorur helikopterin e ushtrisë për fushatë”, Xhaçka padit PD-në për shpifje