Kursi i këmbimit/ Zhvlerësohet euro e franga, rritet dollari dhe paundi

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten, leku forcoi pozitat ndaj monedhës së përbashkët euro dhe humbi terren me dollarin amerikan krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet me 123.93 lekë ose 0,04 lekë më pak se një ditë më parë. Monedha e gjelbër amerikane u forcua me 0,44 lekë duke u kuotuar në vlerën e 106.16 lekëve.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për nesër

Në pozita të kundërta këmbehen sot me lekun edhe paundi britanik e franga zvicerane.

Monedha britanike u forcua me 0,19 lekë dhe këmbehet me 137.48 lekë ndërsa franga zvicerane humbi 0,13 lekë dhe këmbehet me 115.87 lekë.