“Do të përzgjedhin se kush do të kurohet nga koronavirusi dhe kush jo”, rrjeti shpërthen në meme ndaj Manastirliut

Deklaratat e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu se do të përzgjedhin se kush do të kurohet nga koronavirusi dhe kush jo, kanë shkaktuar reagime të forta në rrjetet sociale.

Ministrja i bëri komentet skandaloze në Kuvend, teksa tha se po mbingarkohen spitalet.

LEXO EDHE  PD kallëzon në SPAK Olta Xhaçkën: Përdori helikopterin e FA për fushatë elektorale

Qytetarët kanë reaguar me komente, por edhe me meme për situatën e krijuar në vend për shkak të keqmenaxhimit të pandemisë nga qeveria.

Ndiqini më poshtë disa prej tyre.