Dikur të paprekshëm te Reali, Zidane kërkon largimin e dy yjeve

Mesfushori i Realit, Isco nuk është pjesë e planeve të Zinedine Zidane dhe në ‘El Clasico’ kamerat filmuan atë duke u ankuar nga stoli rezervë.

Zidane ka dhënë dritën e gjelbër për shitjen e tij në janar, teksa kërkoi edhe largimin e Marcelos, për të mbajtur atmosferën e mirë në dhomat e zhveshjes.

LEXO EDHE  Komisioni i Disiplinës jep dënimet, “paqe” në Superiore, gjoba dhe skualifikime në Kategorinë e Parë

Por, sipas informacioneve të vijnë nga Spanja, Isco nuk dëshiron të largohet në janar, duke preferuar të qëndrojë deri në fund të sezonit.


Isco është pjesë e Real Madridit që nga viti 2013, ndërsa kohët e fundit po përflitet për një kalim të mundëshëm tek Juventusi.