Bilanci ditor në Itali/ Rekord të infektuarish me Covid dhe 199 viktima

Italia raportoi një tjetër rekord rastesh të reja me koronavirus brenda një dite që nga nisja e pandemisë në muajin mars.

Në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë, bëhet me dije se nga 215 mijë testime të kryera, 31 mijë persona të tjerë kanë rezultuar të infektuar me virusin vdekjeprurës. 199 jetë të humbura raportohetn në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e viktimave në 38 321.

LEXO EDHE  Amazon, shpyllëzimi 'rritet në nivelin më të lartë 12-vjeçar'

Rajoni më i goditur vijon të jetë Lombardia, ndërkohë që lajmi tjetër i keq është rritja e numrit të të shtruarve në terapitë intensive.