Covid/ Greqia shënon rekord të ri infeksionesh

Një tjetër rekord i ri u regjistrua sot në Greqi, pasi autoritetet njoftuan 1 690 raste të reja me koronavirus.

Tashmë numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 37 196, nga të cilat 55.2% janë burra.

LEXO EDHE  Greqi, 516 raste të reja me Covid dhe 27 viktima në 24 orë

128 qytetarë po trajtohen në intubim.

24 orët e fundit, humbën jetën pesë persona.