Berisha: Nëse Rama prek zgjedhjet, 25 Prilli kthehet në një 20 shkurt të dytë

Ish-kryeministri Sali Berisha shprehu bindjen se opozita do të dalë fituese nga zgjedhjet e 25 Qershorit.

Në një intervistë televizive, ai paralajmëroi se “nëse Rama do të prekë zgjedhjet, 25 Prilli do të kthehet në një 20 shkurt të dytë të shqiptarëve”.

LEXO EDHE  OFL u dërgon formularët 2 të dënuarve/ Emrat

Më 20 shkurt, opozita dogji mandatet parlamentare dhe më pas organizoi një seri protestash.