VIDEO/ Aksident i 3-fishtë në Lezhë, përmbyset një nga makinat

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë në vendin e quajtur “Ura e Muratit.

Mësohet se në aksident janë përfshirë 3 automjete, por fatmirësisht nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale.

Banorët e zonës të cilët kanë qenë pranë vendit të ngjarjes kanë deklaruar se ka qenë shpejtësia e mjetit Audi që ka bërë që ai të dalë nga rruga dhe të bëhet shkak i përplasjes së trefishtë.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Sulçebe: Vaksina ruse është efikase ...

Një nga automjetet ka qenë i parkuar në momentin e ngjarjes dhe ka marrë dëmtime të rënda.