Itali/ Shqiptari gjendet i pajetë brenda kamionit

Një shofer kamioni, 45-vjeç, është gjetur i vdekur brenda kabinës së kamionit të tij të parkuar në një zonë shërbimi në qytetin e Monselice, në Padova.

Mesiat lokale raportuan se rreth orës 11:30 të ditës së sotme, zjarrfikësit, oficerët e policisë dhe një ambulancë udhëtuan për në stacionin e shërbimit IP në Strada Rovigana, në Monselice, kur një shofer kamioni nuk iu përgjigj thirrjeve në derën e kabinës.

LEXO EDHE  Basha: Rama në 8 vite dështoi në gjithçka, shkatërroi ekonominë dhe detyroi të rinjtë të ikin nga vendi

Bëhet fjalë për 45-vjeçar me kombësi shqiptare, i cili ndodhej prapa sediljes së shoferit.

Dera e kabinës ishte mbyllur nga brenda dhe zjarrfikësve u desh të thyejnë bllokimin e derës për të hyrë brenda për të nxjerrë turpin e pajetë të kamionistit. Shqiptari dyshohet të ketë vdekur prej ditësh nga shkaqe natyrore.

Prokurori i ngarkuar me hetimin, meqë viktima nuk kishte shenja dhune, vendosi t’ia dorëzonte trupin një të afërmi.