E Fundit/ Khabib Nurmagomedov mposht Gaethje dhe deklaron tërheqjen nga sporti

Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Justin Gaethje në raundin e dytë, duke mbrojtur titullin kampion në kategorinë “lightweight” në UFC.

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, Khabib ka njoftuar tërheqjen nga sporti i MMA-së duke i befasuar të gjithë. Siç shpjegoi edhe 32-vjeçari, vdekja e babait të tij është arsyeja e tërheqjes nga sporti, pasi sipas tij ai nuk mund të luftojë pa të në krah.

Khabib i kishte premtuar nënës së tij se nuk do të luftonte më pa babanë e tij pas ndeshjes së sotme.

LEXO EDHE  Është i pamposhtur në një ndeshje derbi, Duro: Partizani favorit ndaj Tiranës për këtë arsye

Me fitoren e sotme, rekordi i tij në UFC shkon në 29 fitore, 0 barazime dhe 0 humbje.