U shkarkua nga KPK, KPA rikthen në detyrë Fuat Vjerdhën

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë i cili rikthehet në detyrë pas shkarkimit nga shkalla e parë e vetingut. Komisioni i Posaçëm i Apelimit e ka rikthyer në detyrë Vjerdhen me një vendim të ditës së sotme.

Pas shkarkimit nga detyra e kryetarit të gjykatës së Apelit në Shkodër në Qershor 2019, Vjerdha apeloi vendimin dhe KPA vendosi rikthimin e tij ne detyrë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në vendin tonë/ 16 viktima në 24 orët e fundit, 471 të shtruar në spitale

Ardjan Hajdari ishte kryesues i trupes se KPA, Ina Rama relatore dhe anetarë Natasha Mulaj, Rezarta Shulc dhe kreu i KPA Albana Shtylla.