Kumbulla: Debutim i pabesueshëm, golin ia dedikoj ekipit

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ishte protagonist absolut në fitoren e Romës me përmbysje 2-1 ndaj Young Boys në transfertë, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Europës.

20 vjeçari arriti të realizonte golin e dytë për verdhekuqtë që rezultoi edhe vendimtari për italianër në këtë sfidë.

Pas triumfit, Kumbulla dhe një intervistë për “Sky Sport”, ku u shpreh:

Nuk mund të kërkoja asgjë më shumë nga kjo mbrëmje, ishte një debutim i pabesueshëm, pasi falë golit tim ne fituam. Megjithatë, unë jam më i lumtur për fitoren e ekipit sesa për golin tim të parë në Evropë “.

Po përshtateni mjaft mirë me skuadrën e Romës…

LEXO EDHE  Champions/ Atletico Madrid -Bayern Munich, publikohen formacionet zyrtare

zhveshjes dhe më kanë bërë pjesë të lojës së ekipit.  Pa ata nuk do të kishte qenë aq e lehtë të adaptohesha në këtë realitet të ri, golin ia dedikoj ekipit dhe stafit ”.