Tirana barazon në miqësoren ndaj Kastriotit, Muçi shmang humbjen e bardhebluve

Tirana dhe Kastrioti u ndeshën mes tyre ditën e sotme në një takim miqësor. Përballja e luajtur në “Selman Stërmasi” përfundoi në barazim 1-1, me të dy golat që u realizuan në pjesën e dytë.

Ekipi krutan kaloi i pari në avantazh. Minuta e 54-t, kundërsulm i shpejtë i djemve të Ndreut, vendosje gabim e prapavijës bardheblu dhe finalizim i bukur i Patrik Bardhit.

LEXO EDHE  Teuta-Vllaznia/ Mbyllet pjesa e parë, kuqeblutë ndëshkohen me të kuq (VIDEO)

Kampionët në fuqi reaguan dhe gjetën golin e barazimit me anë të Ernest Muçit. Talenti i Tiranës mori një asist nga Cobbinah dhe gjeti rrjetën me një goditje të saktë në minutën e 74-t.