Moti i keq godet ishullin grek, përmbytje të mëdha në Kretë

Moti i keq ka goditur ishullin e Kretës në Greqi. Mediat greke raportojnë se stuhia me reshje të dendura shiu dhe erë ka lënë pas dëme serioze.

Pamjet nga shumë vende të ndryshme në Heraklion tregojnë se rrugët janë mbuluar nga uji, ndërsa lumenjtë janë fryrë.

LEXO EDHE  Shpërthen Pipero: Po na vrasin para se të vijë vaksina ...

Përveç shtëpive janë përmbytur edhe shkolla në zonë.