Parashikimi i motit për nesër

Moti nesër do të ndikohen nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Kryesisht, moti parashikohet i kthjellët.

Sa i përket vranësirave, ato do të jenë të pakta dhe kalimtare, duke ndikuar kështu edhe në temperaturë.

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës në mesditë përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

LEXO EDHE  "Xhaçka ka përdorur helikopterin vetëm 4 herë për një vit"/ FA reagon pas akuzave të PD

Mëngjeset do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje.