Man.United makthi i PSG-së, Parisin e “pushtojnë djajtë”

Manchester United ka shënuar fitore të madhe në transfertë ndaj PSG-së. “Djajtë e Kuq” kanë mposhtur parisienët me rezultat 1-2 në ndeshjen e javës së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Bruno Fernandes në minutën e 23-të nga penalltia. Rezultatin e barazoi Martial në minutën e 55-të që devijoi një top nga gjuajtja nga këndi dhe shënoi në portën e tij.

LEXO EDHE  Champions League/ Finale për Interin e Realin, Gjimshiti sytë nga Liverpooli

Golin e fitores për Manchesterin e shënoi Rashford në minutën e 87-të. Manchesteri ndanë vendin e parë me Leipzigun që mposhti Basaksehirin me rezultat 3-0.

Skuadra angleze kthehet në një makth për parizienët teksa kujtojmë që 1 vit më parë u eliminuan pikërisht nga skuadra e Solskjaer në fazën e 1/16-ve.