Dyn.Kiev-Juventus, publikohen formacionet zyrtare

Dynamo Kiev-Juventus, ndeshje e vlefshme për Grupin G të Champions League starton në orën 18:55.

Bardhezinjtë vijnë në këtë sfidë pa Cristiano Ronaldon dhe do të kërkojnë ta nisin kompeticionin me një fitore. Juventusi së bashku me Barcelonën janë favoritët absolutë për të kaluar në fazën me eliminim direkt, por që gjithsesi objektivi i kampionëve të Serie A do të jetë vendi i parë në grup.

LEXO EDHE  Zyrtarisht te "Djajtë e Kuq", Sancho: United ëndërr e realizuar

Teksa kanë mbetur më pak se një orë nga starti i ndeshjes, teknikët e të dyja skuadrave, Mircea Lucescu dhe Andrea Pirlo kanë publikuar listën e 11 lojtarëve që do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare: