Nis faza e grupeve e Ligës së Kampionëve të UEFA-s/ Përballjet

Ndeshjet e raundit të parë të garës më prestigjioze futbollistike të klubeve në Europë do të luhen në dy ditët e ardhshme.

Raundi i parë i Ligës së Kampionëve sjell përballje interesante si PSG – Manchester United dhe Bayern Munich – Atletico Madrid.

Ndeshjet e së martës

18:55 Dinamo Kyiv – Juventus

18:55 Zenit – Club Brugge

21:00 Barcelona – Ferencvaros

21:00 RB Leipzig – Istanbul Basaksehir

LEXO EDHE  Është jashtë planeve të Juventusit, Khedira mund të rikthehet në Bundesligë

21:00 Lazio – Borussia Dortmund

21:00 Rennes – Krasnodar

21:00 PSG – Manchester United

21:00 Chelsea – Sevilla

Ndeshjet e së mërkurës

18:55 Salzburg – Lokomotiv Moscow

18:55 Real Madrid – Shakhtar

21:00 Manchester City – Porto

21:00 Ajax – Liverpool

21:00 Midtjylland – Atalanta

21:00 Inter – Borussia Moenchengladbach

21:00 Bayern Munich – Atletico Madrid

21:00 Olympiacos – Olympique Marseille