PD poston videon me fakte: Ja si Rama dhe Veliaj ideuan ‘Eco Tirana’, ku 49% i ka kompania që po hetohet nga antimafia italiane

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, ka renditur nëpërmjet një video ku shfaqet Erion Veliaj dhe Edi Rama me ish-kryebashkiakun e Veronës, Flavio Tosi.

Ai ka ka postuar katër fakte ku tregon se si Tosi po hetohet nga antimafia italiane pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetas.

Ja postimi i Alibeajt:

Fakt  1

Lexo edhe:

Ja sa përfiton biznesi i vogël nga propozimi i Bashës për heqjen e taksave ‘Veliaj’

Në video shfaqen 3 persona.

Edi Rama- Kryeministër i Shqipërisë

Erion Veliaj- Kryetar i Bashkisë së Tiranës

Flavio Tosi- Kryetar i Bashkisë së Veronës (2016)

Fakt  2

Flavio Tosi po hetohet nga antimafia italiane, pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetës.

Fakt  3

Edi Rama ideoi dhe Erion Veliaj realizoi krijimin e kompanisë publike Eco Tirana për pastrimin e Tiranës dhe diferencimin e mbetjeve, ku 49% të aksioneve i ka kompania veroneze e plehrave, që po hetohet nga antimafia italiane.

SPAK-u duhet të zgjohet nga gjumi toksik i plehrave!

Homologët italianë janë vetëm një email larg. Afera mafioze e pastrimit të Tiranës nuk duhet të mbetet pa u ndëshkuar!

Edi Rama + Erion Veliaj + Flavio Tosi + Ndragheta = Mafia e Plehrave

LEXO EDHE  “Jam pjesë e Opozitës së Bashkuar”, zbulohet vota e Maliqit për dekretin e presidentit (Foto)