Mjekët italianë plasin ‘bombën’ në parlament: Koronavirusi një mashtrim i madh, ja pse vdesin njerëzit

Në Parlamentin italian janë zbuluar detaje tronditëse se epidemia aktuale është një mashtrim i madh.

Janë zbardhur akuza të tmerrshme nga mjekët më të mirë në Itali se koronavirusi është thjesht një virozë e zakonshme.

Ata shprehen se virusi nuk ka vrarë asnjë person.

Deklaratat janë bërë në Dhomën e Deputetëve të Parlamentit italian.

Theksojmë se virusi nuk ka vrarë asnjë person. Ne kemi aplikuar terapi dhe protokolle, krejtësisht të gabuara. Nuk i ka vrarë njerëzit viroza, i kemi vrarë ne, u kemi dhënë sheqer në serume, u kemi djegur mushkëritë me oksigjenin qe nuk duheshin përdorur, ndërkohë që ka ilaçe e terapi të thjeshta. Ne kemi vrarë njerëz. Mjekët janë kthyer në instrumente që sjellin vdekje. Nëse do të ishin lejuar autopsitë, do të shihnim gabime prej fëmije të bëra nga ne mjekët. Thjesht i kemi dënuar me vdekje këta njerëz. Është fshehur gjithçka nga media dhe politika e shitur. Kur themi të vërtetën nuk duhet të kemi frike. Ende tani, jemi në një situatë terrori. Thonë se ka filluar vala e dyte e virusit, por le të lemë këto idiotësira. Është në qarkullim, vetëm një virozë e zakonshme”, shprehen mjekët në Itali.

LEXO EDHE  Ndryshimi i kufinjve, Kryeministri slloven përgënjeshtron Ramën: S´kam folur ndonjëherë