FOTO/ Del jashtë rrugës dhe përplaset me pemën në livadh, shqiptari gjendet pas 6 orësh

Ditën e sotme, një 32 vjeçar shqiptar është përfshirë në një aksident të rëndë rrugor në Francë.

Sipas informacioneve, makina me të cilën udhëtonte ai përfundoi në një livadh poshtë rrugës dhe duke u përplasur fort me një pemë.

Para se të zbulohej nga shërbimet e urgjencës, mësohet se shqiptari i aksidentuar kaloi rreth 6 orë në vendin e ngjarjes.

Në vendin e ngjarjes shkuan rreth 20 zjarrfikës si dhe një ekip mjekësor. Shqiptari përfundoi në gjendje të rëndë në spital.

Autoritetet franceze kanë nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e këtij aksidenti./ oranews/