Vetëdorëzohet Ilirjan Hasanaj, 19-vjeçari që qëlloi mbi shefin e Policisë Bashkiake Shkodër

Ilirjan Hasanaj, i riu që qëlloi mdi drejtorin e Policisë Bashkiake të Shkodrës pak ditë më parë është vetëdorëzuar.

Kujtojmë se babai i tij punonjës policie i bëri thirrje që të dorëzohej pas kryerjes së krimit.

Tre pjesëtarë të familjes Hasanaj nga Malësia e Madhe u qëlluan me armë zjarri kallashnikov në vendin e quajtur “5 heronjtë e Vigut”, teksa po udhëtonin me një automjet.

Të plagosur mbetën Mentor Hasanaj, me detyrë shef i policisë bashkiake në Malësinë e Madhe dhe babai i tij, Xhelal Hasanaj. Ndërsa bashkëshortja e Mentorit, V.H, 28 vjeçe i shpëtoi plumbave.