Ja i vumë maskat, po kur do t´i heqim? Apeli i fortë i gazetarit: Shpresat i kemi te një copë leckë

Gazetari Edi Oga përmes një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar ndaj vendimit për mbajtjen me detyrim të masakës në çdo ambient jashtë shtëpisë.

Oga shkruan se sot fillon një epokë e re në jetën tonë: Epoka e jetës me më pak oksigjen!

“Në shekullin e teknologjisë së printimeve 3D , ne i kemi varur shpresat për mbijetesë tek një copë leckë që bllokon hundën dhe gojën!

E megjithatë, nëse nuk ka mënyrë tjetër, maskën do ta mbajmë, për të mbrojtur më të rrezikuarit! Ata janë njerëzit tanë dhe ne i duam ata”, shkruan ai.

Postimi nga gazetari

JA I VUMË, PO KUR DO T’I HEQIM?
Sot fillon një epokë e re në jetën tonë: Epoka e jetës me më pak oksigjen!
Në shekullin e teknologjisë së printimeve 3D , ne i kemi varur shpresat për mbijetesë tek një copë leckë që bllokon hundën dhe gojën!
E megjithatë, nëse nuk ka mënyrë tjetër, maskën do ta mbajmë, për të mbrojtur më të rrezikuarit! Ata janë njerëzit tanë dhe ne i duam ata!
Na thanë vini maskat sot, por nuk na thanë se kur do t’i heqim! Nuk na dhanë një datë! Pa një datë për heqjen e maskave, jeta duket e zymtë dhe e trishtë!
Dikush duhet të vendosë një afat, të lidhur me një tregues, me numrin e infeksioneve të reja, me numrin e të sëmurëve a me numrin e të shëruarve!
Dikush duhet të mendojë për datën kur do t’i heqim maskat, që të mos jetojmë pa shpresë, pa dëshirën për të jetuar të lirë e të oksigjenuar si më parë!
Duam një datë për heqjen e maskave!
Co

LEXO EDHE  Vrasja në Romë, kush është shqiptari që u qëllua për vdekje me thikë (Emri)