Video/ Nuk do ta besoni, shikoni çfarë autogoli shënohet në Ligën e Kombeve

Estonia po luan ndaj Maqedonisë së Veriut në ndeshjen e vlefshme të Nations League në Ligën C, ku është edhe Shqipëria dhe Kosova.

Teksa ndeshja ishte e qetë dhe me pasime, mbrojtësi i fundit i Estonisë, Kuusk, pa e parë fare portën mbrapa, kthen topin me shpejtësi për të larguar presionin e kundërshtarit…

LEXO EDHE  Zyrtarisht te "Djajtë e Kuq", Sancho: United ëndërr e realizuar

Por, kupton se portieri kishte dalë pranë vijës këndore për të kërkuar topin dhe për t’ia lehtësuar situatën! Portieri tentoi të kthehej në kohë por gafa ishte bërë tashmë, në bashkëpunim!