Denoncimi/ “Korrupsion, kushte higjenike mesjetare dhe mungesa ilaçesh”, ja çfarë ndodh në burgun e Shënkollit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale mesazhin e atij që e quan polici dixhital, i cili denoncon gjendjen katastrofë, sipas tij, në burgun e Shënkollit.

Berisha shkruan se korrupsioni, mungesa e ujit, kushtet higjenike mesjetare, janë ato që i gjen në këtë burg, ndërsa shton se mungojnë edhe ilaçet për të sëmurët me Covid-19.

Referuar denoncimit, Berisha thekson se të sëmurët me covid trajtohen në të njëjtat mjedise me të sëmurët mendorë.

Mesazhi i publikuar nga Berisha

Gjendje katastrofe ne Burgun e Shenkollit.

Lexoni denoncimin e policit dixhital.

Korrupsion, mungese uji, kushte higjenike mesjetare.

Te semuret me kovid ne nje vend me te semuret mendor. Asnje kusht per mjekimin e tyre, nuk ka paracetamol dhe ilaçe.

Trajtimi i personelit nga narkokomisari me gjoba, ryshfete, favore te tjera etj.

Mashtrim i Edvin Hajdutit per rrogat. sb

Pershendetje dr Polici burgut 👮DENONCON

I.E.V.P LEZHE (SHENKOLL)
🔴Jam nje polic aktiv ne burgun lezhe ,jemi te friksuar NGA situata aty ne rregjimin e brendshem !
Na detyrojn me zor te veshim mbi uniform veshje anti-covid19! *Per te sherbyer aty kur ne nuk kemi ber kualifikim per ate lloj sherbimi🧟 ,🧟🧟🧟🧟

🔴 Kemi mungese te stafit mjeksor , munges te ilaceve (as paracetamol nuk Ka !) Maskat e dorezat jemi te detyruar per ti bler NGA rroga Jone ne rast mos blerjes se maskes marrim rraport sherbimi 😉 ! 1 nimes mjek kemi per 24ore aty .

🔴ska uj per te lar duart esht prishur pompa e ujit (ska fond per pompe uji
🧛 🧛🧛*Etilda gjonaj *na genjeu per njesimin e pages me policin e shtetit 🧛🧛🧛

🔴mensa aty Ku gatuhet ushqimi per te burgosurit kalojn minjet🐀🐀🐀🐀🐀🐀 neper tigane e kazane e tepsia Ku gatuhet, rreshqet Miu ne voj e makarona 🐀🐀 edhe e Kan ushqimi per ngrenje te burgosurve hajde haje ato sdin gje🤮🤮🤮🤮🤮🤮

LEXO EDHE  Deputeti i PD-së, Tomor Alizoti: Nuk do të shkoj në asnjë prej dy kuvendeve!

🔴shefi POLICIS SHENKOLL *Albert BUNDO* se eshte futur ne ate pozicion NGA 26 nentori e deri tani qe flasim I KOMANDUAR shef _policie Ka kryer korrupsion aktiv ne bashkpunim me njerzit e vet aty pran #duke_i_dhene_ndime_Femi_sufaj 😉shteti e mbron narko trafikantin e ndyr 🤮 Kam bere denoncim ne strukturat perkatese nuk Ka funksionuar ✅

Ky shef policie edhe PSE I denoncuar vazhdon me zhvatje * rryshfete * me DREKA e DARKA per pozicione Pune dhe –

🔴Per te hyr ne pozicion grup siguri ose shoqerimi mjafton te kesh € OSE NESE JE FEMER E BUKUR FUTESH DIREKT SA TE KALOSH NGA SHEFI POLICIS 🛀🛌🛌😉,edhe Ben per ate pozicion 😉

Paguajn lek ose merr rryshfete NGA me te ndryshmet NGA trupa policore qe mos te iki I KOMANDUAR ne REÇ malesi e madhe 100 km largesi

🔴Edhe PSE I denoncuar SHEFI POLICIS SHENKOLL perseri vazhdon me punen ne I.E.V.P LEZHE e mban Qeveria se I duhet😉

🚧Personat e ardhur nga burgu I peqinit te infektuar me covid 19 I lejne bashke me te semur mendor tek godina 5 gjithsej kemi 30te semur mendor te sapo ardhur edhe 10 te denuar e te Infektuar me covid19 I lejne bashke te pa ndar ne menyr çnjerzore

🚧🚧 I BEJM THIRRJE ORGANEVE KOPETENTE TE HETOJN MBI SITUATEN ATY 🚧🚧 <<>>>068 208 0130 –>Femi sufaj
+355 68 651 1585 –>Albert BUNDO ……NARKO HAJDUDET , E KAN MBUSHUR BURGUN ME TELEFONA, DROG ,LEJE LIRI DALJE ,

KETO NE BASHPUNIM ME NJERI TJETRIN DUKE MARR RRYSHFET PER STEMIMIN E TE PARA BURGOSURVE *ilir bajri * Sebastian Mali * bardhok noka * etj etj sitemimin ne ambjente te Mira (infermjeri )
Ju lutem anonim 😉