Superkupa e Gjermanisë, Dortmundi dhe Bayern Munich publikojnë formacionet zyrtare

Borussia Dortmund dhe Bayern Munich sfidojnë njëra-tjetrën për trofeun e Superkupës së Gjermanisë. Takimi fillon nga ora 20:30 dhe luhet në “Allianz Arena”.

Në rast suksesi, Bayern Munich do të arrinte trofeun e 5-të sezonal ku më pas do të kërkonte edhe të fundit, pikërisht Botërorin e Klubeve më vonë gjatë vitit.

Nga ana tjetër verdhezinjtë do të bëjnë të pamundurën për të ndalur dominimin absolut të kundërshtarëve duke i “vjedhur” një medalje të artë.

Ndërsa duhen pak më shumë se 30 minuta nga starti i sfidës, trajnerët e të dyjave skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare për të cilat mund të njiheni më poshtë.