Garancia sovrane, Rama optimist: Funksionoi më së miri, opozita e helmoi miletin

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm disa të dhëna për 2 garancitë sovrane të akorduara përgjatë periudhës së karantinimit si pasojë e koronavirusit.

Rama thotë se të dyja garancitë kanë funksionuar më së miri në mbështetje të mbrojtjes së vendeve të punës.  Dhe në këtë kuadër, Rama nuk kishte si të mos sulmonte opozitën dhe kritikët, të cilët sipas tij, dinë vetëm të nxijnë dhe helmojnë miletin.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 16 Tetor 2021

“Mirëmëngjes dhe me këto të dhëna mbi 2 Garancitë Sovrane që ndryshe nga çfarë u trumpetua prej atyre që dinë vetëm të nxijnë e të helmojnë miletin, kanë funksionuar më së miri në mbështetje të sipërmarrjeve e të mbrojtjes së vendeve të punës nga kërcënimi iCovid19, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama