Deklaratat e ndërkombëtarëve për Kodin Zgjedhor, Lubonja: Humbje e besimit ndaj Ramës

Analisti i njohur Fatos Lubonja deklaroi në studion e emisionit ‘Real Story’ të drejtuar nga Sokol Balla, se shqiptarët nuk duhet të presin nga ndërkombëtarët, pasi deklaron ai ata mund të mos jenë njohës të mirë të problemeve tona dhe se shqiptarët duhet të vendosin vet.

LEXO EDHE  Shansi i fundit për maturantët/ Ja kur deri kur është afati për t’u regjistruar në universitete

Lubonja e bëri këtë deklaratë duke marrë parasysh deklaratat e fundit të ndërkombëtarëve për procesin zgjedhor dhe ku i kanë bërë thirrje partive politike t’i përmbahen marrëveshjes së 5 qershorit.

Për Lubonjën  duket se deklaratat e ndërkombëtarëve shihen si humbje e besimit  ndaj kryeministrit Edi Rama.