Tërmet në Shqipëri/ Ja sa ballë ishte (Foto)

Disa lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë. Mësohet se tëmeti ka qenë 3 ballë i shkallës Rihter, 3 kilometra larg Lushnjes dhe 33 kilometra larg Elbasanit.

Faqja sizmilogjike “Earthquake” raporton se tëmerti është regjistruar rreth orës 17:43 dhe ka qenë me thellësi 10 kilometra.

Nga informacionet paraprake, nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale. Kujtojmë se gjatë ditëve të fundit kanë rë disa tërmete në vend.