Barcelona “asfalton” Villarealin, Koeman debuton me fitore

Barcelona e nis në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri në La Liga. Skuadra e drejtuar nga  Roland Koeman mposhtën 4-0 Villarealin në “Camp Nou”.

Ansu Fati, adoleshenti i talentuar i ekipit katalanas, gjeti dy herë rrugën e rrjetës brenda 4 minutave.

Aksion klasik i katalanasve në minutën e 15-të. Jordi Alba niset nga krahu i majtë, asist për 17-vjeçarin dhe topi në rrjetë. Ansu Fati shënon sërish pak çaste më vonë, kësaj radhe pas një topi të marrë nga Philippe Coutinho.

LEXO EDHE  Juventus vazhdon me investimet “low cost”, gati goditja e dyfishtë

Trefishimi vjen në minutën e 35-të. Penallti për vendasit dhe Leo Messi nuk gabon. Barcelona nuk ndalet dhe në minutën e fundit të fraksionit të parë, vjen autogoli i Pau Francisco Torres.

Pjesa e dytë nuk dhuroi emocione. Djemtë e Koeman menaxhuan avantazhin e katërfishtë, teksa “nëndetësja” e verdhë nuk ia doli të shënonte golin e nderit. Përfundimisht 4-0 për Barcelonën, që e nis në mënyrën e duhur sezonin e ri.