Shpërndante drogë, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar me rezidencë në Arezzo të Italisë është arrestuar ditën e djeshme nga policia italiane.

Sipas mediave italiane, policia e mbante në vëzhgim 39 vjeçarin prej disa ditësh, për shkak të  sinjalizimeve se shpërndante lëndë narkotike.

Dhe kështu ndodhi edhe dje.

Shqiptari doli në rrugë dhe ushtroi vesin e tij të shpërndarjes së drogës me biçikletë, që që u mundësoi forcave të policisë arrestimin e tij.

LEXO EDHE  Përfshihet nga flakët pylli i Kreshpanit në Fier

Pas arrestimit, policia zhvilloi edhe kontrolle në banesën e shqiptarit, ku iu sekuestruan disa doza me drogë gati për shitje dhe disa pajisje për paketimin e lëndës narkotike.

Gjatë operacionit, policia i sekuestroi edhe 650 euro.