Fiks një vit pa shënuar gol, media e njohur spanjolle sulmon Hazardin

Eden Hazard ka plot 365 ditë që nuk shënon gol për Real Madrid. Pas një sezoni të parë të dështuar, belgu pritej të shpërthente këtë sezon, por ende nuk ka marrë rolin e liderit. Ndoshta sot në mbrëmje do të shkëlqejë kundër Real Betis, por për momentin, mbetet një aventurë “jo”.

Pasi u bë sot një fiks një vit që nga hera e fundit kur Hazard gjente rrjetën, spanjollja “AS” nuk është kursyer me kritikat. Në artikullin e AS, lexohej: “Nuk është problem kyçi i këmbës, por mungesa e përkushtimit gjatë periudhës verore. Gjendja e tij ishte e njëjta me kohën kur mbërriti vjet në Madrid teksa firmosi për ‘ekipin e ëndrrave’ të tij. Është mbipeshë dhe jashtë forme.

LEXO EDHE  VIDEO/ I thyejnë makinën, tërbohet Balotelli: Bastard, lut Zotin mos të gjej!

Duhet të shikoni paraqitjet e tij me Chelsea dhe e kuptoni se sa shumë talent dhe cilësi ka demonstruar në fushë. Por, me fanelën e Realit ne dimë vetëm dëmtimet dhe problemet kronike për të qenë në formë. Ndihem i tradhëtuar dhe i zhgënjyer nga mungesa e tij e përkushtimit”./acbnews.al