Bundesliga/ Dortmund “bie” në javën e dytë, ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve të orës 15:30

Borussia Dortmund është mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 nga ekipi i Ausburg.  Udokhai dhe Cagliaguri shënuan për vendasit, që morën një fitore të madhe.

Djemtë e Lucien Favre zhvilluan një takim të dobët duke marrë humbjen e parë të sezonit të ri.

Në takimet e tjera, Arminia Biefield ka mposhtur 1-0 skuadrën e Koln, ndërsa Borussia M’Gladbach dhe Union Berlin u ndanë në barazim 1-1.

LEXO EDHE  Sfida e kthimit ndaj AEL, Brdaric: I bindur për kualifikimin, kam një mesazh për tifozët

Me të njëjtin rezultat, u mbyll dhe takimi mes Bayer Leverkusen e Leipzig, që morën nga një pikë. Ndërsa Stuttgart, shkatërroi me rezultatin 1-4 skuadrën e Mainz.