Video/ Vrioni inspirohet nga Ronaldo, shikoni golin e sulmuesit shqiptar

Skuadra e Juventusit vazhdon përgatitjet për ndeshjen ndaj Romës në Serie A. Në stërvitjen e ditës së djeshme, u vu re prezenca e afrimit më të ri në merkato, Alvaro Morata, i cili dukej i gatshëm për fillimin e aventurës me bardhezinjtë.

Në stërvitjen e sotme, tekniku Pirlo kishte planifikuar edhe një ndeshje, ku prezent ishte edhe sulmuesi i Shpresave Giacomo Vrioni, i cili shënoi një gol mjaft të bukur për ekipin e tij që në fund të sfidës u shpall fitues.

Pas një asisti të Douglas Costas, 21 vjeçari shmangu bukur me një finte mbrojtësin Demiral dhe me një goditje të fortë mposhti portierin Gianluigi Buffon.

Shikoni golin e Vrionit në minutën 2:51.