Tërbohet moti në Shqipëri/ Ja çfarë kohe na pret 3 ditët e ardhshme (Foto)

Një sistem i dendur vranësirash sjell rrebeshe shiu intensive në veriperëndim dhe orët e para të së shtunës shtrijnë reshjet mesatare dhe intensive në të gjithë vendin duke sjellë rrezik për përmbytjet lokale.

Parashikohet permirësim i motit vetëm pas mesditës së ditës së shtunë. Por reshjet mbeten prezente edhe ditën e diel.

LEXO EDHE  Nesër pritet t’i ndërrohet emri iniciativës së Minishengenit, Rama nuk e komenton mungesën e Kurtit

Ndërsa e hëna sërish sjellë shtrëngata shiu.

Vendet e Rajonit paraqiten në të njëjtat kushte atmosferike, ku më problematike paraqitet dita e shtunë dhe e hëna.