Pse Rama nuk e bëri Taulant Ballën ministër të Brendshëm? Ja si e shpjegon Berisha

Ish-kryeminsitri Sali Berisha në intervistën e tij në ‘Zonë e Lirë’ ëhstë ndalur edhe tek problemet brenda rilindjes.

I pyetur nga Arjan Çani se përse Rama nuk e bëri Taulant Ballën Ministër të Brendshëm, Berisha theksoi se Balla dilte edhe më i zi se Lleshi në sondazhe.

Çani: Pse Rama nuk e bëri ministër të Brendshëm Taulant Ballën?

Berisha: Sepse polli që bënë këta i dolën më të zinjë se ata që janë. Sandër Lleshi doli zift, por Taulanti doli edhe më i zi. Taulanti ishte caktuar në vendin e Sandër Lleshit. Që për Sandër Lleshin që nuk kë çfarë të thuash Gjeneral Hashashi, dhe prapë Taulanti nuk i afrohet. Rruga Elbasan-Librazhd është një nga koridoret më të fuqishme të Europës. Kam raportet që thonë se kjo rrugë nuk ka qenë koridor droge vetëm kur ishte Sali Berisha kryeminsitër.

LEXO EDHE  Komiteti i Helsinkit: Vetingu ka mangësi në transparencë dhe vonesa