Berisha: Shqiptarët ndodhen në një situatë dopio Covidi

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka folur për situatën aktuale politike në vend dhe zgjedhjet e ardhshme.

I pyetur nga Arjan Çani se si ndihet, Berisha tha se ai është mirë, por shqiptarët janë në një moment të vështirë.

LEXO EDHE  Raporti i FMN, Tabaku: Ekonomia në depresion, qëllimi i Qeverisë si të vjedhë gjatë krizave

Çani: Si je doktor?

Berisha: Unë mirë jam. Shqiptarët janë në një situatë dopio covidi, covidi nga njëra ana dhe covidi politik nga ana tjetër. Gjithsesi unë mirë kam qenë.