Berisha: Rama nuk e merr më pushtetin, kërkon mandatin e deputetit nga frika e burgut

Ish-kryeminsitri Sali Berisha duke folur për zgjedhjet e ardhshme elektorale në Shqipëri, deklaroi se rilindja dhe Edi Rama nuk marrin më pushtet,

Ai deklaroi se Rama është i friksuar dhe kërkon të futet me çdo kusht në parlament nga frika e burgut.

LEXO EDHE  Maskat në ambientet e hapura/ Kryemadhi: Rama po shikon sa të nënshtruar janë qytetarët

‘Rama nuk mendon për mandat të tretë, por kërkon vetëm mandatin e deputetit se i kanë futur frikën që do shkojë në burg. Rama nuk di ku të fusë kokën, është i tmerruar’, tha Berisha.