Video/ Uzuni shënon për Ferencvaroshin në Champions

Ferencvarosi është në avantazh në transfertë kundër Moldes me rezultatin 1-2. Ekipi hungarez shënoi gol në minutën e 52′ për 0-1. Shqiptari Myrto Uzuni mori një kros në zonë dhe me kokë e dërgoi në rrjetë.

Myrto Uzuni ishte pjesë e barazimit 3-3 të Ferencvaroshit në fushën e Moldes në play off-in e Champions League.

Uzuni realizoi golin e dytë për skuadrën hungareze. Ndeshja e kthimit do të luhet më 29 shtator në Budapest.

Ferencvaroshi ka shpresë për të qenë pjesë e fazës së grupeve të Champions League.