Koronavirus, në Itali 1.786 raste të reja dhe 23 të vdekur në 24 orët e fundit

Janë rreth 1.786 raste të reja më koronavirus të regjistruar në Itali, përballë 108.019 tamponëve të bërë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 23 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 35.781 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.
Rritet edhe numri i të shtruarve në terapi intensive ku janë 246 gjithsej.

LEXO EDHE  Rrezik nga zjarret dhe erë e nxehtë me ngrimca rëre, çfarë ndodh të dielën/ Paralajmërimi

Rajonet më të infektuara janë Veneto më 248, Lazio 230 dhe Lombardia me 229.