Elbasan – RENEA gati të ndërhyjë për të neutralizuar 71-vjeçarin që qëlloi mbi policinë

RENEA ka rrethuar banesën e Lefter Zhidru, dhe pritet nga çasti në çast ndërhyrja e tyre për të neutralizuar 71-vjeçarin e armatosur.

Mesditën e sotme, rreth orës 13:20, Lefter Zhidru pati një konflikt me të shoqen, në momentin që shkoi Policia, ai u fut në banesë dhe qëlloi me armë zjarri kallash drejt forcave policore.

I moshuari vijoi të qëllojë me armë duke bërë rezistencë, edhe pas thirrjeve të pandërprera të policisë.

Nga të shtënat mbetën të plagosur dy persona: Ledio Saraçi, 22 vjeç dhe Abdenauer Kndraxhiu, 21 vjeç.