Dëshmia e komshiut/ Lefteri u acarua 30 minuta pasi gruaja njoftoi policinë, kërkonte vajzën

Ata që e kanë përjetuar më shumë ngjarjen e Elbasanit kanë qenë komshinjtë e Lefter Zhidrut. Pranë banesës së tij ishte edhe një fastfood, ku Lefteri Pranë banesës së tij ishte edhe një fastfood, ku Lefteri çdo ditë blinte hamburger për vajzën e tij. Pronari I këtij fastfood-I ka treguar edheshenjat e plumbave që goditën në ambientët e lokalit.

Ja si e rrëfen ai këtë moment për mediat!

“Vajzës vinte i blinte hamburger, ishte klient në fastfoodin tonë. 2 vitet e fundit ishte i tensionuar dhe shfaqte shenja të problemeve të shëndetit mendor. Sot para ngjarjes 30 minuta erdhi policia foli me të shoqen, e ka thirrur e shoqja. Policia vajti te shtëpia, ky ndërkohë pas debateve me të shoqen u fut në banesë mori armën dhe dhe qëlloi nga ballkoni. Ai nisi të qëllojë policinë, “më sillni gocën” iu thoshte. 2 plumba përfunduan në karrigen e fast foodit. Qëlloi nga ballkoni. E shoqja e martuar më parë dhe kishte një djalë të madh që jeton me të atin e tij. “Më kanë martuar prindërit në moshë të madhe me Lefterin, me të cilin lindi një vajzë, në klasë të 8 te shkolla “Qamil Guranjaku”. E njohur e familjes për Fax Neës: ishte grua e urtë dhe shumë e sjellshme, vuante nga bashkëjetesa me Lefterin. Edhe ky vite më parë ishte i qetë.

LEXO EDHE  PD: Hapja e spitaleve rajonale emergjente, COVID 3 nuk e zgjidh situatën