U infektua nga koronavirusi, dërgohet me urgjencë në Turqi mjeku i njohur shqiptar, shoqërohet nga Pipero! Emri

Besim Boçi, shefi i ORL në spitalin francez në QSUT, është dërguar me urgjencë për në Turqi këtë mbrëmje.

Boçi rezultoi pozitiv me koronavirus, por gjendja e tij u përkeqësua ndjeshëm.

Për këtë arsye u pa e arsyeshme dërgimi i tij me urgjencë jashtë vendit. Shefi i ORL-së është shoqëruar nga mjeku infeksionist Pëllumb Pipero.

LEXO EDHE  Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Mbetet ende e paqartë se si Boçi është infektuar dhe prej sa ditësh vuante nga sëmundja.