Skuadrat e Superiores në fushë, luhen 3 ndeshje miqësore

Ditën e stome gjashtë ekipe të Superiores zbresin në fushë, për të zhvilluar ndeshjet miqësore të radhës.

Në Durrës Teuta ka zgjedhur të luajë me një ekip tjetër që garon në elitë, Kastriotin. Jo shumë larg, në Peqin, luhet një tjetër miqësore. Bylisi do të luajë kundër Vllaznisë, prej orës 16:00.

Skënderbeu do të zhvillojë gjithashtu një miqësore sot, kundër Besës. Takimi tjetër është programuar për nesër, kur Tirana dhe Dinamo do të luajnë derbin e kryeqytetit. Sigurisht është vetëm një miqësore.

Sot

Ora 16:00- Bylisi- Vllaznia
Ora 16:00 – Teuta-Kastrioti
Ora 16:00 – Skënderbeu-Besa

Nesër

Ora 17:00 -Tirana-Dinamo