Vuani nga veshkat? Përdorni sa më shumë limonin

Vetitë e limonit në shëndetin e njeriut janë të padiskutueshme. Mjekët thonë se lëngu i tij ju ndihmon edhe për dhimbjet që shkaktohen nga gurët në veshka.

Por si ta përdroni lëngun e limonit për këtë problem? Ju do të përzieni vajin e ullirit dhe lëngun nga limoni organik më pas pini përzierjen.

Prisni gjysëm ore dhe pastaj  shtrydhni lëngun e një gjysmë limoni, shtoni një lugë uthull molle dhe pijeni.